| Specifikationer: | Værdi: |
|---|---|
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorproducent | Intel |
| Processormodel | i5-6500 |
| Processorfrekvens | 3,2 GHz |
| Processorgeneration | 6th gen Intel® Core™ i5 |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 4 |
| Processor boost frekvens | 3,6 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Systembus-hastighed | 8 GT/s |
| Bus type | DMI3 |
| Processor litografi | 14 nm |
| Processor driftstilstande | 64-bit |
| Processorserie | Intel Core i5-6500 Desktop series |
| Processor kodenavn | Skylake |
| Thermal Design Power (TDP) | 65 W |
| Tcase | 71 °C |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Maksimalt antal PCI Express-kanaler | 16 |
| PCI Express-konfigurationer | 1×16, 2×8, 1×8+2×4 |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor sokkel | LGA 1151 (stik H4) |
| Stepping | R0 |
| Maksimal intern hukommelse understøttet af processor | 64 GB |
| Hukommelsestyper understøttet af processor | DDR3L-SDRAM, DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 2133,1333,1600,1866 MHz |
| Hukommelsesbåndbredde understøttet af processor (maks.) | 34,1 GB/sek. |
| Hukommelsesspænding understøttet af processor | 1,35 V |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 2133 MHz |
| Samlet lagringskapacitet | 240 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD’er | 240 GB |
| Antal installerede SSD’er | 1 |
| SDD-kapacitet | 240 GB |
| On-board grafikkort | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel® HD Graphics 530 |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapter basefrekvens | 350 MHz |
| Indbygget grafikadapter dynamisk frekvens (maks.) | 1050 MHz |
| Maksimalt indbygget grafikadapterhukommelse | 1,74 GB |
| Antal understøttede skærme (indbygget grafik) | 3 |
| Indbygget grafikadapter DirectX-version | 12.0 |
| Indbygget grafikadapter OpenGL-version | 4.4 |
| Indbygget grafikadapter-ID | 1912 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 8 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| Antal HDMI-porte | 0 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Antal PS/2-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Line-in | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Kabinettype | SFF |
| Produktfarve | Sort |
| Renoveret | Ja |
| Produkttype | PC |
| Markedspositionering | Premium |
| Bundkort chipsæt | Intel® Q170 |
| Lydchip | Realtek ALC221 |
| Lydsystem | DTS Studio Sound |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Windows 11 gratis opgradering | Ingen |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi) | Ja |
| Intel® 64 | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ja |
| Intel® InTru™ 3D Teknologi | Ja |
| Intel® Insider™ | Ja |
| Intel® Clear Video HD Teknologi (Intel® CVT HD) | Ja |
| Intel® klar video teknologi | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® TSX-NI | Ja |
| Idle status | Ja |
| Termiske overvågningsteknologier | Ja |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ja |
| Intel® AES Nye Instruktioner (Intel® AES-NI) | Ja |
| Intel® Sikker Nøgle | Ja |
| Intel® OS Guard | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® Smart Cache | Ja |
| Intel® Enhanced Halt State | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ja |
| Intel® Clear Video Teknologi til MID (Intel® CVT for MID) | Ja |
| Processor-pakke størrelse | 37.5 x 37.5 mm |
| Understøttede instruktionssæt | SSE4.2, AVX 2.0, SSE4.1 |
| Processor kode | SR2BX |
| Skalerbarhed | 1S |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Grafisk og IMC litografi | 14 nm |
| Specifikation for termisk opløsning | PCG 2015C |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Identity Protection Technology version | 1,00 |
| Intel® Stable Billede Platform Program (SIPP) version | 1,00 |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Small Business Advantage (SBA) version | 1,00 |
| Intel® TSX-NI-version | 1,00 |
| Processor ARK ID | 88184 |
| Intel® Turbo Boost Teknologi | 2.0 |
| Intel® Hyper Threading Teknologi (Intel® HT Technology) | Ingen |
| Intel® Quick Sync Video Teknologi | Ja |
| Intel® Identity Protection Teknologi (Intel® IPT) | Ja |
| Konfliktfri processor | Ja |
| Strømforsyning | 200 W |
| Bredde | 337 mm |
| Dybde | 378 mm |
| Højde | 99 mm |
| Vægt | 7,6 kg |
| Skærm inkluderet | Ingen |
HP EliteDesk 800 G2 – Core i5 – 16GB – 240GB – Guld stand
2.145 kr. (ex. moms: 1.716 kr.)
Udsolgt - Se mulighederne herunder eller kontakt os for alternativer.
✅ 2 års garanti - ✅ 1-2 dages levering - ✅ Gratis levering til pakkeshop! *
✅ Vi planter 1 balsatræ per genbrugte enhed, der optager CO2 og står i 5 år!
T1A HP EliteDesk 800 G2 Refurbished. Processorfrekvens: 3,2 GHz, Processorserie: , Processormodel: i5-6500. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: RAM, Hukommelsesur hastighed: 2133 MHz. Samlet lagringskapacitet: 240 GB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: HD Graphics 530. Operativsystem installeret: Windows 10 Pro, Operativsystemets arkitektur: 64-bit. Strømforsyning: 200 W. Kabinettype: SFF. Produkttype: PC. Produktfarve:
T1A er det markedsledende refurbished produkt, der egner sig til professionelt kontor brug specielt hos virksomheder og brugere, som ønsker en mere bæredygtig IT profil. Dette produkt har kun få kosmetiske tegn på brug.
– Ved at vælge dette produkt bidgager du til den cirkulære økonomi samtidig med at du køber et premium produkt til en lav pris.
– T1A er en højt certificeret leverandør dette sikrer høj kvalitet. T1A er de ISO Certificeret 9001 for Kvalitetsledelse, 14001 for Miljøledelse , 27001 for Sikkerhedsledelse, 37001 for Antikorruption og 45001 for Arbejdsmiljøledelse.
– T1A er Microsoft Autoriseret Refurbisher (MAR), dermed sikrer du at alle produkter er installeret med korrekt licenseret software.
– Garanteret Kundetilfredshed. Hvis produktet ikke lever op til vores beskrivelse og kundens forventninger, kan produktet byttes.
– Et dataslettet produkt som overholder GDPR regulativerne.
| Vægt | 7,60 kg |
|---|---|
| Tilstand | |
| Mærke |
Vi vil gerne gøre det så nemt for dig som muligt når du står og skal vælge brugt computer. - Derfor opdeles vores udvalg af brugte computere i 3 forskellige kategorier - Guld, Sølv & Bronze stand. Herunder kan du se hvad hver enkelt standbetegnelse indbefatter:
Guld-tilstand er et brugt produkt i en virkelig FLOT stand!
Her har vi det bedste man kan få af brugt, det er her mange til sige "Nøøj, jeg troede at den var ny?!". Konkret gives Guld-stand til de produkter der kun har MINIMALE spor eller tegn på brug.
Sølv-tilstand er et brugt produkt i en rigtig PÆN stand!
Her vil du kunne finde almene brugsspor - Det som betegnes som normalt brug for en computer af dens alder Ridser, skrammer eller slidmærker vil typisk være det som placerer produktet i denne kategori. Der kan være tale om mindre kosmetiske defekter på kabinet eller små lyspletter (lightspots) på skærmen. Dog aldrig noget der vil være til gene under brug!
Bronze-tilstand er et brugt produkt i en FUNKTIONEL tilstand!
Produktet er godt brugt! Her kan der være tale om større ridser, buler, eller manglende plastik.
Der kan også forefindes defekter på f.eks en USB port eller lyspletter (lightspots) el. pixelfejl på skærmen.
Der kan også være tale om et produkt der egentlig fremstår flot og pæn, men som har mangler eller defekter som f.eks disse herunder:
Touch-ID/Face-ID virker ikke på alle enheder.
LCD-misfarvning på skærm eller manglende True Tone-funktion kan forekomme.
Ved iPhone 11 og nyere kan der forekomme en tidsbegrænset fejlmelding pga. udskiftet skærm.
Her får du en funktionel maskine, der f.eks. vil være perfekt på et værksted eller lign. Eller en ellers god telefon med mangler der ikke påvirker det daglige brug ud over ovennævnte.
Fælles for dem alle!
Vi står altid inde for funktionen og kvaliteten af produktet.
Der er derfor altid 2 års garanti på alle vores brugte produkter. UANSET hvilken stand de er i!
For batterier og andre brugs/slid-dele gælder der 2 års reklamationsret.

